Blog

Dental İmplant Osseointegrasyon

Dental İmplant Osseointegrasyon

Dental implantlar: implantın kemikle kaynaşması (osseointegrasyon) ve titanyum vidalar

Diş kaybı söz konusu olduğunda, diş implantları doğal diş görevi görmesi için üretilen ve ağzınıza kalıcı olarak yerleştirilen titanyum vidalardır. uygun bakım teknikleri ile diş implantları bir hastaya ömür boyu hizmet etme yeteneğine sahiptir. Dental İmplantların sadece kayıp dişlerin yerini almakla kalmayıp, aynı zaman kemik erimesine engel olduğu da kanıtlanmıştır. Bunun nedeni, bir diş eksik olduğunda çene kemiğinin içerisine fonksiyon gelmemesine bağlı olarak erimesidir. Dental İmplantlar kemik erimesini engelleyerek destek sağlar. Osseointegrasyon süreci hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bilgileri gözden geçirin.

Osseointegrasyon Süreci

    • Diş hekiminiz dental volumetrik tomografi cihazını kullanarak ihtiyacınız olan implantın tam yerini ve tam boyutunu belirler
    • Çene kemiğinizdeki implantın yeri seçilir ve daha sonra uygun cerrahi teknikler kullanılarak yerleştirilir.
    • Çene kemiği içerisine yerleştirilen implantlar 3 aylık sürede osseointegrasyon sürecini tamamlayarak kemik ile kaynaşmış olacak.

Ayrıca, diş implantı sonunda çene kemiğinize kaynayarak çene kemiğinizin bir parçası haline geldiğinden, yüksek basınç kuvvetlerine dayanıklı olacağından yiyecek kısıtlamaları olmadan istediğiniz her türlü yiyeceği tüketmenize izin verebilir.

Neden Titanyum?

Titanyum metali, dayanıklı, hafif ve güçlü olması yanısıra biyolojik dokular ile en uyumlu malzemelerdir. Çene kemiğinizin içerisine yerleştirildiklerinde yan etki gösterme olasılığı neredeyse yoktur.

Randevu Planlayın

Dental implantlar ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin!

İlgili Mesajlar