Blog

Geleneksel İmplant ve İmmediat Arasındaki Farklar

Geleneksel İmplant ve İmmediat Arasındaki Farklar

Geleneksel implant tedavileri ile çok sayıda dişinizi kaybettiyseniz ve eksik dişlerinizi tamamlamayı düşünüyorsanız, gülümsemenizi ve yaşam kalitenizi mümkün olan en kısa sürede eski haline getirmek isteyebilirsiniz. Geleneksel dental implant tedavilerinde, tedavinizin tamamlanması birkaç ayı bulabilmektedir. Bununla birlikte, hemen yerleştirilen implantlar (immediat) ile bu sürecin kısaltılması mümkün!

 

Hemen Yerleştirilen (İmmediat) Diş İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Geleneksel diş implant tedavisi, 3-4 ay arayla tamamlanan birkaç ayrı aşamayı içermektedir. Diş implantlarının iyileşmesi birkaç ay gerektirmektedir ve eğer kemik grefti gerekiyorsa, diş implantı ameliyatından önce bunun genellikle tamamlanması ve tamamen iyileşmesi gerekiyordu. Bir yıla kadar süren bu tedavi sürecinde, hastaların yemek yeme ve estetiğe yardımcı olacak geçici dişleri bile olmayabilir.

Günümüz diş hekimliğinde, diş implantları ile yeni bir gülümseme için gerekli tüm prosedürleri tek bir günde tamamlanabilmektedir! Bu tedavi süreci şu şekildedir;

    • Dişlerin çekilmesi
    • Kemik grefti uygulaması
    • Diş implantlarının yerleştirilmesi
    • Geçici protezlerin uygulanması

 

İmplant cerrahisi tamamlandığında ve diş implantlarınız çene kemiğinizle kalıcı olarak bütünleştikçe, bu geçici dişlerin işlevinin ve doğal güzelliğinin tadını çıkarabileceksiniz. Sadece birkaç randevuda, ağrılı çürük ve eksik dişlerden, ömür boyu sürecek güzel ve sağlıklı bir gülümsemeye geçiş yapabilirsiniz!

İlgili Mesajlar