ileri implant cerrahileri

İleri İmplant Cerrahi; uzun süre diş eksikliğinde hastalarımızda kemik ve yumuşak doku kayıpları meydana gelmektedir, bu kayıpların giderilmesinde ileri cerrahi tekniklere ihtiyaç duyulmaktadır.

Sinüs lift operasyonu; Üst çenede arka bölgede bulunan maksiller sinüs hacmi, uzun dönem diş eksikliğinde artmakta ve aşağıya doğru sarkarak implant yapılması için gerekli olan kemik miktarında kayıplara neden olmaktadır. Bu bölgelere implant yerleştirilebilmesi için sinüs lift operasyonu yapılması gerekmektedir. Ağız içerisinden açılan bir pencere ile sinüs membranı yukarı kaldırılarak elde edilen boşluğa kemik greftleri ve membranlar ile birlikte implant uygulamaları yapılabilmektedir. Bu işlem; hastamızın durumuna göre implant uygulaması öncesinde ya da implant uygulamaları ile birlikte yapılabilmektedir. Cerrahi işlem oldukça hassasiyet gerektirmektedir. İşlem öncesinde mutlaka detaylı muayene yapılarak hastalarımızın işlem için uygun olup olmadığı değerlendirilmektedir.

Ridge-split operasyonu; kemiği implant uygulaması için yeterli kalınlıkta olmayan hastalarımızda; özel malzemeler kullanılarak kemiğin genişletilmesi ve aynı anda implantların uygulanması işlemidir.

Yönlendirilmiş kemik rejenerasyonu ve blok greft ogmentasyonları; kemiği hem yeterli kalınlıkta hem de yeterli yükseklikte olmayan hastalarımıza uygulanan tekniklerdir. Yönlendirilmiş kemik rejenerasyonunda; öncelikli olarak özel greft ve membranlar kullanılarak kemik oluşturulması hedeflenmektedir. Bu uygulama yapılıp 6-8 ay iyileşme ve kemikleşme süresi beklendikten sonra implant uygulamaları yapılabilmektedir. Blok greft ogmentasyonlarında; hastalarımızın ağız içerisinden ya da kalça kemiğinden alınan kemik blokları implant uygulanacak bölgelere vidalanmaktadır. Bu operasyon uygulanıp 4-6 ay iyileşme ve kemikleşme süreci beklendikten sonra implant uygulamaları yapılabilmektedir.