Blog

Dentlal İmplant Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dentlal İmplant Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dental İmplant tedavisi olduktan sonra nelere dikkat etmeliyim?

Nihayet gün geldi: Diş hekiminiz implantlarınızı yerleştirdi. Gülüşünüz hiç bu kadar güzel ya da eksiksiz görünmemişti. Şimdi, dental implantlarınızın keyfini uzun süre çıkarabilmeniz için neler yapmalısınız? Cevap, diş hekiminizin size önerdiği  implant sonrası bakıma odaklanmak!

Dental implantlar günlük, özenli ve dikkatli bakımlar gerektirir. Aşağıda, dental implantlarınızın ameliyatınızdan hemen sonra ve önümüzdek yıllar boyunca iyi görünmeye devam etmesini sağlamak için birkaç önemli ipucu bulunmaktadır.

Ameliyat sonrası size ve dental implantlarınızın cerrahi olarak yerleştirilmesinden sonra, diş hekiminiz operasyon bölgelerinizin daha iyi iyileşmesi için sizlere tavsiyelerde bulunacaktır. Önerilere yazıldığı gibi dikkat edin. Size verilen önerileri sabırlı bir şekilde ve harfiyen uygulamanız, yara bölgelerinizin çok daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde iyileşmesini sağlayacaktır. Evet, ağzınızı temiz tutmak ve sert gıdalardan bir süre uzak kalmak zor olabilir, ancak bu süreci uyumlu bir şekilde geçirmeniz, enfeksiyon gibi istenmeyen yan etkilerin meydana gelme riskini büyük oranda azaltacaktır.

 

Tüm Diş Randevularınıza Aksatmadan Gidin

Dental implantlarınız doğal diş olmayabilir, doğru. Ancak, ağzınızdaki tüm dişlere dikkat etmek adına yine de elinizden geleni yapmalısınız. Buna tüm diş randevularınıza aksatmadan gitmeniz de dahil. Dental implantı olan hastaların kontrol, temizlik ve röntgen incelemeleri için altı ayda bir diş hekimlerini ziyaret etmeleri gerekir. Diş hekimi, her ziyaret sırasında dental implantlarını inceleyerek hem de çevresindeki yumuşak dokuların sağlıklı göründüğünden emin olacaktır.

 

İmplantla İlgili Sorunlarla Karşılaşırsanız Diş Hekiminize Başvurun

İmplant tedavinizi uygulayan diş hekiminiz dental implantlarınızın bulunduğu bölgede veya çevresinde ağrı veya beklenmedik şişlik gibi olağan dışı sorunlar yaşayıp yaşamadığınızı bilmek isteyecektir. “Bekle ve gör” tavrı takınmak yerine, her zaman sorunları bildirmek için diş hekiminizi arayın.

İlgili Mesajlar