Blog

Çene Kemiği Kaybına Dikkat!

Çene Kemiği Kaybına Dikkat!

Dişlerin etrafında meydana gelen kemik kaybını durdurmak için neler yapılmalı?

Çene kemiklerindeki önemli kemik kaybı sadece gülümsemeyi etkilemekle kalmaz, aynı zamanda yemekten tam anlamıyla zevk almayı da zorlaştırabilir. Bununla birlikte, yemeğinizi çiğnemek için mücadele ederek ve gülümsemenizin yıllar içinde kötü etkilenmesini izleyerek acı çekmenize gerek yok. Bir diş hekiminin çene kemiği kaybını durdurmak, gülüşünüzü geri kazandırmak ve her öğünün tadını çıkarmanız için yapabileceği bazı şeylere bir göz atın.

 

Kemik Greftleme ile Kemik Kaybını Durdurma

Çene kemikleri dişler için sağlam bir temel sağlar. Doğal dişlerinizle her çiğnediğinizde çene kemiği uyarılır. Dişler kaybolduğunda o uyarı da onunla birlikte kaybolur ve çene kemikleri erimeye başlar. Çene kemiklerine yeni kemik materyali eklemek, buradaki kemiğin kütlesini ve yoğunluğunu arttırırken, bu erimeyi yavaşlatabilir veya durdurabilir.

 

Dental İmplantlarla Kemiğim Korunmasını Sağlamak

Dental implantlarda tıpkı doğal dişler gibi çene kemiğine yerleştirilir. Çene kemiği ile birkaç ay iyileşip kaynaştıktan sonra, diş implantları çene kemikleri üzerinde doğal dişlerle aynı etkiye sahip olacaktır. Onlarla her çiğnediğinizde, kemik dokusunu uyaracak ve kemik dokusunun yenilenmesini teşvik edecek ve yeniden gülümsemenizi sağlayacaklardır.

 

Protezler

Daha iyi bir gülümsemeye giden en kısa ve en hesaplı yollardan biri diş protezlerinden geçer. Yeni bir takma diş herhangi bir kemik dokusunu yenilemeyecek olsa da, gülümsemenize kavuşmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, büyük ölçüde ısırma ve çiğneme işlevini geri getirmenin yanı sıra daha dolgun bir gülümsemeyle sağlanan özgüven artışının keyfini çıkaracaksınız.

İlgili Mesajlar