Blog

Diş İmplantları İle Gülüşünüzü Güzelleştirin

Diş İmplantları İle Gülüşünüzü Güzelleştirin

Diş implantları, gülümsemenizi ve hayatınızı üç ana yolla olumlu yönde etkilemektedir.

Damak protezler ile yaşamak bazıları için iyi olabilir, ancak birçok hasta için hareketli protezler düşündüklerinden daha fazla sorun yaratır. Yemek yemek, hatta tadına bakmak zordur ve büyük olasılıkla, ısırıp çiğneyebildiklerine göre yedikleri yiyecekleri büyük ölçüde sınırlamak zorunda kalmışlardır. Ayrıca bu protezlerin gerçek dişlere benzemediklerinden ve çene kemiğinde rahatsızlık verecek şekilde vuruklar oluşturduğundan şikayetçi olabilmektedirler.

Gelişen diş hekimliği ile birlikte artık takma dişlerin acısı ve utancıyla yaşamak zorunda değilsiniz. Diş implantları ile bu sorunlardan kurtulabilir, sağlık, rahatlık ve güven dolu bir hayata kavuşabilirsiniz. Diş implantları gerçek dişlere en yakın biyomateryallerdir ve size kişisel ve sosyal yaşamınızı yıllar boyunca iyileştirebileceklerdir.

 

1. Diş İmplantları Yemek Yeme Yeteneğinizi Geri Kazandırır

Diş implantları, ısırma ve çiğneme gücünüzün yüzde 99’undan fazlasını geri kazandırır. Bu, zevk aldığınız tüm yiyecekleri ve ağız ve genel sağlığınızı iyileştirebilecek yiyecekleri rahatça yiyebileceğiniz anlamına gelir. Diş implantları ile biftek, sebze, kuruyemiş veya diğer çiğnenebilir veya sert yiyecekler yiyor olsanız bile takma dişlerinizin kayması veya düşmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

 

2.Diş İmplantları Çene Kemiğinizin Sağlığını Geri Kazandırır

Protezlerle ilgili en büyük sorunlardan biri, zamanla  çene kemiği ile uyumunun bozulması sonucunda vuruklar yapması ve ağızda hareket etmesidir. Dişlerin çene kemiğine fonksiyon iletmemesi sonucunda çene kemiğinde erimelere neden olur. Dental implantlar hem bu çene kemiği kaybını durdurur hem de yeni protezinizi veya takma dişinizi ağzınızda sıkıca sabitler.

 

3.Diş İmplantları Özgüveninizi Geri Kazandırır

Gülümsemenize kalıcı olarak fonksiyon ve sağlık kazandırarak, gerçeğe yakın diş implantları aynı zamanda güveninizi ve öz saygınızı da geri kazandırır. Yeni dişleriniz tamamen doğal görünecek ve büyük ihtimalle siz söylemedikçe kimse takma diş veya proteziniz olduğunu bilmeyecek. Dişlerinizin gevşemesi veya düşmesi konusunda bir daha asla endişelenmenize gerek kalmayacak!

 

İlgili Mesajlar