Blog

Dental İmplant Pahalı Bir Tedavi midir?

Dental İmplant Tedavisi Pahalı Bir Tedavi midir?

Dental implant hakkında diş hekimlerine sorulan en yaygın sorulardan biri de diş implantlarının fiyatlarıdır. Birçok kişi diş implantı yaptırmanın pahalı olduğunu duymuştur, ancak gerçekte implantlar, ömrünüz boyunca diğer alternatiflerden daha ucuz bir çözüm olabilir. Ayrıca, birçok diş kliniği, hastaların diş implantlarını ödeme planları konusunda yardımcı olacak yollar sunmaktadır.

 

Dental İmplant Maliyetini Neler Etkiler?

Dental implantların maliyeti genellikle hastanın ihtiyaçları, istekleri ve hedeflerine göre belirlenir. Çene içine implant yerleştirilebilmesi için hastanın ağız sağlığının ideal durumda olması gerekir. Ağız hijyeni yeterli değil ise ya da kemik hacmi dental implantların yerleştirilmesine uygun değil ise ek tedavilerin yapılması gerekecektir. Hastaların en sık ihtiyaç duyduğu ek tedaviler, diş eti tedavisi ve kemik erimesi gerçekleşmiş çenelerde uygun kemik hacmini yakalamak için kullanılan kemik greftleri ve kemik arttırım operasyonlarıdır. İmplantların maliyetini etkileyen diğer ek faktörler, yapılması gereken diş sayısı, bunların ağızdaki konumu ve hastanın seçtiği implant markasıdır.

İmplantlar Ömür Boyu Maddi Tasarruf Sağlar

Birçok hasta için, özellikle daha genç yaşta total protez yaptıran hastalar, yaşamları boyunca diş implantlarının diğer seçeneklerden daha fazla para tasarrufu sağladığını görüyorlar. Örneğin, protez kullananlarda, çene kemiğine gelen uyarı eksikliği nedeniyle zamanla çene kemikleri erimeye başlayacaktır. Çene şekli değiştikçe, protezler artık tam olarak oturmaz, bu nedenle yeniden uyumlandırılmaları veya tamamen değiştirilmeleri gerekir. Bu durum, bir ömür boyu birden çok kez olabilir ve maliyet artmaya başlar. Diş implantlarınıza uygun şekilde bakım yapmak, ömür boyu dayanmalarını sağlayabilir ve hiçbir zaman implantlarınızı değiştirme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Bütçenize Uygun Çözümler

Birçok diş hekimliği uygulaması, hastaların implantlarınının uygulanmasına yardımcı olacak yollar da sunar. Toplam maliyeti, aylık olacak şekilde ödeme planları yapılabilir. Sizin için en uygun çözümü klinikler ile ve hekimleriniz ile görüşerek bulabilirsiniz.

İlgili Mesajlar