Blog

Tüm Ağız Dental İmplant Tedavisi Güvenilir midir?

Tüm Ağız Dental İmplant Tedavisi Güvenilir midir?

“Tüm ağız dental implant tedavisi güvenilir midir?” hastalarımızın diş implantları hakkında sorduğu yaygın bir soru, dental implant tedavilerinin güvenli olup olmadığıdır. Genellikle diş implantlarını ve cerrahi uygulamaların nasıl olacağını merak ederiz. Dahil tedaviyi merak ederler. İyi haber şu ki, tedavilerimiz deneyimli hekimler tarafından tamamlandığında diş implantları inanılmaz derecede güvenlidir! İşte bunun dört nedeni:

 

    1. Biyo Uyumluluk

Titanyum diş implantları biyouyumlu malzemelerdir. Biyouyumlu malzemeler, diş etleri ve kemik dahil olmak üzere ağzınızdaki tüm canlı dokulara saygılı malzemeler olarak tanımlanır. Nadir de olsa bazı hastalarda titanyum malzemeye karşı alerjik reaksiyon görülebilir. Alerjik reaksiyonlara neden olmayan ve titanyum implantlar kadar etkili olan seramik implantlar ile bu durumun üstesinden gelinebilir.

    1. Dayanıklılık

Tam ağız diş implantlarını yapmak için kullanılan titanyum metal inanılmaz derecede güçlü ve dayanıklıdır. Günümüzde diş implantlarının başarı oranı %95’in üzerindedir.  Besinleri kırılmadan normal şekilde ısırmanızı ve çiğnemenizi sağlar, hareketli bir diş protezinin yarattığı ağrı ve rahatsızlıktan sizi kurtarır. Titanyum diş implantlarının, değiştirme veya onarım gerektirmeden onlarca yıl güvenle kullanılması mümkündür.

    1. Çok yönlülük

Titanyum diş implantlarının sunduğu geniş aralıkta boyut ve şekiller, onları tam diş eksikliklerinin tedavisinde ideal bir yöntem haline getirir. İmplant cerrahisinde deneyimli ve yetenekli hekimler, öngörülebilir tedaviler uygulayabilmek için diş implantlarının bu çok yönlülüğünden yararlanırlar. Şiddetli kemik kaybı olan veya diğer risk oluşturan durumları olan hastalar için bile başarılı bir tedavi mümkündür.

    1. Sağlık

Tam ağız diş implantları, deneyimli hekimler tarafından yapıldığında minimum enfeksiyon riski taşır. Diş implantı yerlerinden sonra diş eti enfeksiyonu vakalarının çoğu, hastanın ağız hijyeni eksikliğine veya sigara içmek gibi kötü yaşam tarzı alışkanlıklarına bağlanabilir. Uygun bakım yapıldığında, diş implantları, ağız ve fiziksel sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olan, seçebileceğiniz en güvenli tedavi  yöntemidir.

İlgili Mesajlar