Blog

İmplant Destekli Protezler

İmplant Destekli Protezler

İmplant Destekli Protezler ile Gülüşünüzü Geri Kazanın!

Tatil sezonu, ailemizle ve dostlarımızla harika zaman geçirdiğimiz süreç, lezzetli yemeklerden hiç bahsetmiyorum bile! Ancak ağzımızda takma dişlerimiz var ise, bu birkaç aylık süreç için endişeleniyor olabilirsiniz. Sağlam, güçlü dişler olmadan, konuşurken ve gülerken kendimizden emin hissedemeyebiliyoruz, ya da başkalarının önünde yemek yemekten endişe ediyor olabilirsiniz.

Takma dişlerinizi dental implant destekli dişler ile değiştirmenin tam zamanı!

 

İmplant Destekli Protezler Nelerdir?

İmplant destekli protezler, çene kemiğinin içerisine yerleştirilen implantlardan destek alarak yapılan dişlerdir. Geleneksel hareketli protezlerin aksine, sabit ve sağlam protezleri yapabilmemizi sağlamaktadırlar. Özellikle alt çenede kullanılan damak protezler yanak ve dil kasları ile hareket eder ve yemek yemek oldukça güçleşir. Alt çeneye yapılacak olan iki implant ile bu hareketliliğin oldukça azaltılması mümkündür.

 

İmplant Destekli Protezler Nasıl Çalışır?

Takma dişlerimiz dişetleri üzerinde durur ve yerinde sabit kalması için yapıştırıcılara ihtiyaç vardır. Bu protezler ile yemek yerken, konuşurken sürekli hareket ettikleri için ağız içerisinde sürtünme nedeni ile yaralara sebep olabilmektedirler. Zamanla çene kemiğiniz eridikçe protezlerinizin ağzınız ile uyumu bozulur ve büyük gelmeye başlar. Bu durumlarda protezlerinizin değiştirilmesi ve yeniden yapılması gerekir. İmplant destekli protezler için iki ya da daha fazla destek olacak implant çene kemiğinizin içerisine yerleştirilir.

İmplant destekli protezler, çene kemiğinizin içerisine yerleştirilen implantların üzerine sıkıca oturarak hareket etmeden, konuşurken ve yemek yerken sağlam bir şekilde ağzınızda kalırlar. Artık takma dişleriniz gibi düşecek mi diye endişelenmenize gerek kalmaz. İmplant destekli protezleriniz, aileniz ve arkadaşlarınız ile mutlu ve dolu dolu bir tatil sezonunun keyfini çıkarmanız için ihtiyacınız olan güveni size yeniden kazandırır.

 

İmplant Destekli Protezlerin Faydaları

    • Yemek yerken ve çiğneme yaparken ağzınızda hareket etmez
    • Protezin hareket etmemesi için yapıştırıcılara ihtiyacınız yoktur.
    • Konuşmak ve gülmek çok daha fazla konforludur.
    • Kendinize olan güveninizin artmasını sağlar
    • Ağız ve vucüt sağlığınızı iyileştirir.

İlgili Mesajlar