Blog

Diş İmplantları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Diş İmplantları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Diş implantları onlarca yıldır kullanılıyor olsa da hastaların aklında hala bir çok soru var. Diş implantları, ağız sağlığını, işlevini ve estetiğini geri kazandırdıkları için eksik dişlere uygulanan mükemmel bir estetik diş tedavileri çözümüdür. Tüm avantajlarına rağmen, hastaların kafasında haklı olarak hala birçok soru var. Diş implantları, diş eksikliği gidermek için uygulanan diğer tedavi seçeneklerinden çok daha karmaşık olan ileri düzeyde bir ameliyat gerektirir. Bu nedenle, tedaviyi anlamak ve doğru hekimi bulmak çok önemlidir. Hastaların Diş implantları hakkında sorduğu en yaygın sorulardan birkaçı şu şekilde:

 

Diş İmplantları Tam Olarak Nedir?

Diş implantları, hastaya ve ağzına estetik, işlevsellik ve genel sağlığı geri kazandıran gerçeğe yakın tedavi çözümleridir. Eksik dişlerin tek, çoklu ve hatta tüm diş eksikliklerini tamamlamayı çok çeşitli implant seçenekleri vardır. Uygun bakım ve rutin diş randevuları ile birçok hasta implantlarının ömür boyu ağızında kaldığını deneyimleyebilir.

Diş İmplantlarınnın Maliyeti Ne Kadardır?

Başlangıçta diş implantları, takma dişler veya köprüler gibi diğer tedavi seçeneklerinden daha pahalı görünebilir. Bununla birlikte, hastanın ağız hijyenine dikkat ettiği durumda ve düzenli diş hekimi kontrolüne gittiği sürece bir ömür boyunca kullanabilecekleri göz önüne alındığında, diş implantları genellikle daha ucuz bir seçenek haline gelir. Diş implantları maliyetini, röntgen ve klinik muayene olmadan belirlemek zordur. Her hasta benzersizdir ve ihtiyaçlarına, isteklerine ve hedeflerine bağlı olarak implantların maliyeti etkilenecektir.

Diş İmplantları Ameliyatı Ağrılı mıdır?

Diş implantları, çene kemiğine sıkıca implante edilmelerini sağlamak için ileri bir ameliyat yapılmasını gerektirir. Ancak ameliyat esnasında hastaya yapılan lokal anestezi hastanın hiçbir ağrı hissetmemesine yardımcı olacaktır. Birçok hasta implant cerrahisi bölgesinde sadece hafif bir baskı hissettiğini bildirmektedir.

Diş İmplantları Ne Kadar Süre Ağızda Kalır?

Diş implantlarının en güzel yanlarından biri, hastanın ağız hijyenini koruyabildiğinde ve 6 ayda bir düzenli diş hekimi kontrolüne gittiğinde ömür boyu dayana bilmeleridir! Çene kemiği ile bütünleşmeleri sayesinde implantlar tıpkı doğal diş gibi sıkıca yerinde tutulur. Hastalık veya enfeksiyonun gelişmemesini sağlamak için evde hijyen alışkanlıklarını sürekli olarak uygulamak önemlidir.

İlgili Mesajlar