Blog

Dental İmplantlar ile Yaşlı Görünümün Önüne Nasıl Geçilir?

Dental İmplantlar ile Yaşlı Görünümün Önüne Nasıl Geçilir?

Tüm dişlerini kaybetmiş kişileri bilirsiniz, genelde dudakları ve yanakları içeri çökerek olduklarından çok daha yaşlı görünürler. Bu çökük görünüm eksik dişler nedeniyle çene kemiği kaybı olan kişilerde oldukça yaygındır. Bunu siz de yaşıyor olabilirsiniz, endişe etmeyin. Dental implantlarının uygulanması ve bu implantların üzerine yapılacak olan dişler ile bu görünümü önleyebileceğinizi ve genel yaşantınızı iyileştirebileceğinizi bilin.

 

Peki neden bu çökük görünüm oluşur?

Çene kemiğinizin sağlıklı ve erimeden kalması için dişlere ihtiyaç vardır. Isırma ile dişlere gelen çiğneme kuvveti çene kemiğine iletilir ve çene kemiğinin fonksiyonda olmasını sağlar. Diş kayıpları ile birlikte çene kemiğine gelemeyen kuvvetler nedeniyle çene kemiği hızla erir. Sonuç olarak da, yaşlı bir görünüm ile karşı karşıya kalınır. Genç yaşta olsanız bile bu durum sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı görünmenize neden olur.

 

Diş implantları erken yaşlanmayı nasıl engelleyebilir?

Dental implantları cerrahi olarak çene kemiğinizin içerisine yerleştirilir. Bu implantlar doğal diş kökü gibi davranan materyallerdir. Ne zaman ısırır ve çiğnerseniz, doğal dişlerde olduğu gibi direk olarak çene kemiğine iletilir ve çene kemiğinizin sağlıklı kalmasını sağlar. Bunun sonucunda ise çene kemiğinizde başlamış olan erime süreci sona ermiş olur. Çene kemiğinizin total olarak implantlar ve implant üzerine yapılan dişler ile birlikte korunması, erken yaşlanma belirtilerinizi önler ve genel olarak sağlığınıza da olumlu yönde katkı yapar.

Dental implantlar ve implant üstü protezler deneyimli hekimler tarafından yapıldığında, siz de bakımlarını uygun bir şekilde yaptığınızda implantlarınızı ve implant üstü dişlerinizi uzun yıllar boyunca sağlıkla kullanabilirisiniz.

Böyle bir çözüm ile kazanacağınız avantajlar şunlardır;

    • Tüm yiyecekleri, özellikle çiğnenmesi gereken sert yiyecekleri rahatlıkla yiyebilirsiniz. Dental implantları da doğal dişler gibi güçlü ve dayanıklıdır.
    • Çene kemiğinizin erimesi durdurulmuş olacağı için uzun yıllar boyunca daha genç bir görünüme sahip olmuş olursunuz. Gülümsemeniz eski haline döner.
    • Gerçeğe yakın, doğal dişleriniz varken var olan yüz şeklinizi geri kazanmış olursunuz.

Daha detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçip, muayene randevusu oluşturabilirsiniz.

İlgili Mesajlar